Suiker Unie houdt vast aan 15 ton suiker
Suiker Unie houdt vooralsnog vast aan een te verwachten recordopbrengst van gemiddeld 15 ton suiker per hectare.
'De landelijke prognose is met een flinke bandbreedte van 10 à 15 procent meer of minder', zegt directeur agrarische zaken Gert Sikken.
Onder andere door droogte en wateroverlast zullen de regionale verschillen groot zijn. Ook verwacht Sikken binnen regio's grote verschillen.
Groeimodel
'Maar het is niet zo dat we met de 15 ton maar wat roepen. Als je kijkt naar het groeipunt en het sluiten van het veld, dan loopt het gewas voor op vorig jaar. Toen kwamen we uit op gemiddeld 13,8 ton suiker', zegt Sikken.
Vooralsnog vertrouwt de directeur agrarische zaken van Suiker Unie op het groeimodel Sumo. 'Dat model gaat uit van gemiddelde omstandigheden in de komende maanden. In de praktijk zal het vast anders zijn.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (HAE) #696271
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X948 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781642
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %
-
Vrijdag22° / 14°55 %
















