Melkprijs dekt kosten niet
Met een kostprijs van bijna 45 eurocent voor 2013 liggen de productiekosten voor een liter melk in Nederland een stuk boven de gemiddeld uitbetaalde melkprijs in 2013 van ruim 37 eurocent.

Dat betekent dat er sprake is van een dekkingstekort van 16 procent. Dat blijkt uit een studie naar de productiekosten voor een liter melk in Nederland van de Dutch Dairymen Board (DDB).
In de berekening wordt een arbeidsvergoeding voor de zelfstandige melkveehouder en meewerkende gezinsleden berekend en is die niet gebaseerd op forfaitaire aannames.
Arbeidsvergoeding
Voor de arbeidsvergoeding die de DDB heeft laten berekenen zijn functies en verantwoordelijkheden van een melkveehouder gewogen in de markt, volgens een database van 2 miljoen arbeidscontracten.
De volledige studie is vanaf 25 juni te downloaden op de site van de DDB.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-
MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Woensdag16° / 12°10 %
-
Donderdag15° / 10°15 %
-
Vrijdag14° / 10°10 %