Akkoord Rammegors stelt Tholen gerust
Rijkswaterstaat en ZLTO Tholen hebben een akkoord bereikt over het Zeeuwse verziltingsproject Rammegors. Het voormalige buitendijkse natuurgebied dat nu zoet is moet weer zilt worden. En daar zijn de boeren niet blij mee.
Niet zozeer met de verzilting zelf, maar meer nog met de gevolgen die de mogelijke zoute kwel heeft op hun zoetwaterinlaat vanuit het aangrenzende Volkerak-Zoommeer.
‘Wij vinden kwel een onvoorspelbaar fenomeen en een gevaar voor onze teelten’, zegt Hendrik Jan ten Cate, voorzitter van de ZLTO-afdeling Tholen.
Rechtszaak
De onzekerheden rond het project waren voor ZLTO Tholen reden om naar de rechter te stappen. Die stelde de boeren feitelijk in het gelijk en riep Rijkswaterstaat op om er samen met de boeren uit te komen.
Afgesproken is nu dat Rijkwaterstaat drie meetpunten voor chloride inricht. En mocht het zoutgehalte te hoog zijn, dan moet Rijkswaterstaat passende maatregelen treffen.
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Zuid.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R trekker CP50 (HAE) #60521
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5115R + 543R (MOL) #59673
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (EMA) #781254
Gebruikt, € 146.950
-

New Holland T4.100 N
2025, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°30 %
-
Maandag14° / 6°5 %













