FloraHolland: landelijk veilen planten in ijskast
FloraHolland zet het landelijk veilen en beeldveilen van planten voorlopig in de ijskast. Dat meldt de bloemenveiling.
FloraHolland heeft dit besluit genomen na overleg met telers en kopers.
Al langere tijd is het verbeteren van de plantenklok onderwerp van gesprek bij de veiling. ‘Het kernprobleem is dat prijsvorming en koopkracht onvoldoende zijn op de plantenklok’, stelt de bloemenveiling.
Lange termijn
Op de lange termijn kunnen landelijk veilen en beeldveilen een oplossing zijn, maar FloraHolland neemt eerst andere maatregelen om op de korte termijn de plantenklok te versterken.
De veiling gaat klokvoorverkoop bij planten mogelijk maken. Daarnaast bereidt FloraHolland het multitransactieveilen voor. De bloemenveiling gaat verder het huidige beleid voor CC-veilen heroverwegen. Stoppen is een optie, zegt de veiling.
Partij-informatie
Volgens de veiling moet de partij-informatie bij planten beter en zijn representatieve partijfoto’s wenselijk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MG) #692328
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg EG 85-160-9 wentelploeg (SB) #690770
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BS) #692327
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %