Stalcamera's in trek bij veehouders
Steeds meer veehouders maken gebruik van camera's in de stal om toezicht te houden op hun dieren en erf, meldt StalZicht. Dit bedrijf verkocht in een half jaar tijd honderd camera's.
Diefstal van machines en diesel komt steeds vaker voor en veehouders willen zich daar tegen wapenen. Met de smartphone of tablet kunnen ze vanaf de trekker of tijdens een vergadering kijken wat er in de stal gebeurt of wie het erf op komt rijden.
Bij camera's die specifiek voor beveiliging worden gebruikt worden de beelden meestal opgenomen zodra er beweging op het erf is. Ook zijn er ondernemers die een camera in het strohok hebben hangen, om bijvoorbeeld te zien of een koe moet kalven.
Moderne camera's geven de beelden via internet naar bijvoorbeeld een smartphone of tablet.
Internet aanwezig
Bij 60 procent van de melkveebedrijven is al internet in de stal aanwezig, meestal vanwege de aanwezigheid van een management pc voor melkstallen of melkrobots.
Bij de overige stallen is door middel van draadloze antennes een afstand van maximaal 2 kilometer overbrugbaar indien er geen bebouwing tussen staat. Hierdoor is het mogelijk om in elke situatie internet in de stal te krijgen, wat nodig is om overal de beelden te kunnen bekijken.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
-

FENDT 307LS
1987, P.O.A.
-

Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 11°10 %
-
Woensdag16° / 10°10 %
-
Donderdag16° / 11°20 %












