Boer en tuinder geven Dijksma onvoldoende
Nederlandse boeren en tuinders zijn tot dusver niet tevreden over het werk van staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ). Dat blijkt uit onderzoek van marktonderzoeksbureau AgriDirect.

De ondervraagde agrarische ondernemers geven Dijksma gemiddeld een 5,4. De varkens- en pluimveehouders zijn het minst tevreden. Zij geven de staatssecretaris een 4,2.
Akkerbouwers zijn het meest positief en beoordelen haar met een 5,8. Graasdierhouders geven Dijksma een 5,5 en van de tuinbouwsector krijgt zij een 5,3.
Het onderzoeksbureau vroeg niet naar de redenen voor de lage waardering. Maar het ligt voor de hand dat bij de varkens- en pluimveesector behoud van dierrechten de ondervraagde ondernemers flink dwars zit.
Bleker
De vorige staatssecretaris van Landbouw, Henk Bleker (CDA), werd beter gewaardeerd door de land- en tuinbouwers. In 2012 scoorde het landbouwbeleid van Bleker, onder leiding van het toenmalige (demissionaire) kabinet, een ruime voldoende (6,8).
Toen waren het vooral de graasdierhouders en de hokdierhouders die Bleker hoger waardeerden. Zij gaven de oud-staatssecretaris toen respectievelijk een 7 en 6,8.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere 6090M trekker (HEN) #691710
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag21° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %