Aardappelvoorraad aanzienlijk kleiner
De voorraad consumptieaardappelen in Nederland van oogst 2013 bedraagt per medio februari 1,03 miljoen ton. Dat is bij 500.000 ton minder dan vorig jaar.

Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) publiceerde vandaag de resultaten van de voorraadmeting op basis van een enquête onder 450 aardappeltelers.
De aardappelvoorraad is aanzienlijk kleiner dan voorgaande twee jaar. In 2013 was de voorraad per half februari nog 1,5 miljoen ton en in 2012 1,6 miljoen ton.
2,5 miljoen ton
Uit de gegevens van BAI blijkt dat per 15 februari van de totale bruto-opbrengst 2,5 miljoen ton is afgeleverd. Dat is gelijk aan 71 procent van de totale oogst.
Vorig jaar was slechts 2 miljoen ton aardappelen afgeleverd op hetzelfde meetmoment, dat was toen 57 procent van de oogst.
Vrij leverbaar
Van de aardappelen in de bewaring is met 540.000 ton nog iets meer dan de helft vrij leverbaar. De hoeveelheid vrije aardappelen ligt daarmee fors onder het gemiddelde van de afgelopen vijf jaar, dat gemiddelde is 810.000 ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 7230R (RL) #693635
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland Tractor T6.160 (RL) #691193
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %