Akkerranden aanbieden voor crowdfunding
Op initiatief van Syngenta kunnen burgers vanaf dit jaar gedeelten van akkerranden adopteren bij akkerbouwers.
Het principe van crowdfunding van de akkerranden is burgers bereid vinden om de compensatie van het ingezaaide areaal te financieren. Syngenta stelt voor de aanleg van de stroken gratis bloemenzaad beschikbaar.
Het initiatief is onderdeel van project Operation Pollinator. De bloemrijke akkerranden stimuleren volgens de fabrikant de biodiversiteit van de moderne landbouw, wat onder meer bijen ten goede komt.
Kostbare landbouwgrond
‘We bieden de burger de gelegenheid om een bijdrage te leveren aan de biodiversiteit. Voor de akkerbouwer is het een vergoeding voor het beschikbaar stellen van kostbare landbouwgrond’, stelt marketingspecialist Michael van Baekel van Syngenta.
Van Baekel vertelt dat deelnemers zelf burgers moeten zoeken voor adoptie van de akkerranden. 'Wij denken aan een bijdrage van 1 euro per vierkante meter.'
Voor het werven van de crowdfunders faciliteert Syngenta vanaf half maart een speciale website.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 220 trekker (MAA) #693695
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag18° / 5°30 %
-
Zondag14° / 4°20 %
-
Maandag14° / 5°20 %












