Kweekburger in Leids museum
De kweekburger, die vorig jaar zomer met veel bombarie werd geproefd in Londen, krijgt een plekje in Leiden. Het stukje vlees ligt vanaf vandaag in een vitrine in Museum Boerhaave.
De hamburger van kweekvlees is gemaakt in een laboratorium, door de Maastrichtse hoogleraar fysiologie Mark Post. In een petrischaaltje zijn stamcellen van spierweefsel van een koe opgekweekt tot stukken vlees.
Daarvan zijn twee burgers gemaakt: het exemplaar dat afgelopen zomer voor de camera's is opgegeten en een tweede kweekburger, die is geplastineerd.
Plastineren
Plastineren is een techniek die ook wel gebruikt wordt om dode lichamen te conserveren, bijvoorbeeld voor anatomielessen. De geplastineerde burger is geschonken aan het museum.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (BV) #26685
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25211
Gebruikt, € 12.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692192
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %