Stille uienmarkt door beperkte export
Marktspecialisten voorspellen de komende weken een stille uienmarkt als gevolg van een beperkte exportvraag.
Bureau Uienmarkt Informatie (BUI) verwacht dat de baalprijzen van uien verder onder druk komen te staan.
Kenmerkend voor de Nederlandse uienmarkt is de daling van de noteringen op de regionale landbouwbeurzen. De beurzen noteerden tot 1 euro lager, variërend van 14 tot 17,50 euro per 100 kilo afhankelijk van de kwaliteit en eindbestemming.
Europese markten
Probleem in de export is het naderende einde van de verkoop van Nederlandse uien naar Afrika. Verder komt de afzet naar Europese markten nog nauwelijks op gang.
Brazilië neemt slechts in beperkte mate uien af uit Europa en ook vanuit het Verre Oosten lijkt de vraag achter te blijven.
Kleinere volumes
Volgens BUI houden de handelaren deze week de kaarten tegen de borst. Zij kopen slechts kleinere volumes bij de telers.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH FARMALL 120M
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

Kuhn GA8121 hark met middenafleg
2010, € 12.950
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°30 %
-
Zondag13° / 6°30 %
-
Maandag14° / 6°5 %














