Verboden antibioticum bij vleeskalveren
Bij een vleeskalverbedrijf in Overijssel het verboden antibioticum furaltadone is aangetroffen. Dat meldt het ministerie van Economische Zaken.
Volgens Europese regels is Furaltadone verboden voor gebruik bij voedselproducerende dieren omdat er geen veilige residulimiet (MRL) vastgesteld kan worden.
Het gebruik kwam aan het licht via de reguliere monitoring van de vleeskalversector. Het bedrijf is onder toezicht van de NVWA geplaatst en de kalveren zijn nader onderzocht. De NVWA treedt handhavend op en maakt daarbijgebruik van het bestuurs- en strafrecht.
Afgevoerd
De onderzoeken aan de dieren hebben tot nu toe uitgewezen dat een representatief deel van de jonge kalveren positief was voor dit middel. De jonge kalveren (circa 770 dieren) zijn inmiddels door de NVWA afgevoerd. Het vlees zal niet op de markt komen.
Een steekproef van de groep oudere kalveren (circa1600 dieren) wordt nog onderzocht op blootstelling aan dit middel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Alltrec 4810T (LIE) #21051
Gebruikt, € 45.000
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere 6R 150 trekker (KOU) #688016
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag4° / -1°10 %
-
Vrijdag6° / 1°65 %
-
Zaterdag10° / 3°45 %











