Politiek schrikt van falen NVWA
Politiek Den Haag reageert geschrokken op het rapport van de Algemene Rekenkamer over de NVWA. 'We willen weten wat dit betekent voor effectief toezicht op voedselveiligheid', twittert Tweede Kamerlid Carla Dik-Faber van de ChristenUnie.

PvdA is ook onthutst door de constatering van de Rekenkamer dat de Nederlandse Voedsel- en Warenauthoriteit (NVWA) onvoldoende zicht heeft op de naleving van regels door bedrijven.
Hoog risico
'Het Risico Gestuurd Toezicht, een nieuwe vorm van toezicht waarbij bedrijven met een hoog risico scherper worden gecontroleerd en die kostenbesparend moest werken, faalt', constateert PvdA-Tweede Kamerlid Sjoera Dikkers.
Consumenten kunnen er daardoor volgens haar niet altijd van opaan dat ze weten wat ze eten. 'PvdA wil snel duidelijkheid van het kabinet op dit punt.'
Fundamentele wijziging nodig
D66-Tweede Kamerlid Gerard Schouw noemt het in een tweet een 'zorgelijk rapport van de Rekenkamer over onze voedselpolitie, de NVWA. Te veel en te vaak gaat het mis. D66 vindt fundamentele wijziging nodig.'
• Klik voor Rekenkamer-rapport op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland Tractor, compact Boomer 54D (RL) #276299
Gebruikt, € 23.500
-
New Holland T6.155 Electro Command
2014, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (WD) #692976
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %