Strijd om exportorders uien
De strijd van Nederlandse handelaren en sorteerders om het verwerven van exportorders wordt feller, meldt Bureau Uienmarkt Informatie (BUI).
De concurrentie onder de aanbieders zorgt volgens BUI voor negatieve gevoelens. De Nederlandse uienmarkt straalt instabiliteit uit en dat maakt potentiële kopers terughoudend.
Buitenlandse afnemers hebben de bijna zekerheid dat het prijsniveau In Nederland de komende weken daalt. Het plaatsen van bestellingen blijft daardoor tot een minimum beperkt.
Verlading op Afrika
De onbenutte sorteercapaciteit zou in Nederland ergens rond 40 procent liggen, blijkt uit berichtgeving van BUI. Pas eind van deze week wordt weer extra bedrijvigheid verwacht vanwege een conventionele verlading op Afrika.
Uit exportcijfers van Productschap Tuinbouw blijkt dat Nederland in week 42 ruim 17 miljoen kilo uien uitvoerde naar vooral Senegal, het Verenigd Koninkrijk en Ivoorkust.
44 miljoen kilo minder
De totale export van 22 juli tot en met 20 oktober komt op 234 miljoen kilo uien. Dat is ruim 44 miljoen kilo minder dan in dezelfde periode van het vorige exportseizoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (REU) #780589
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1140
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag13° / 2°0 %
-
Dinsdag14° / 4°20 %
-
Woensdag8° / 4°70 %
















