Strijd om exportorders uien
			De strijd van Nederlandse handelaren en sorteerders om het verwerven van exportorders wordt feller, meldt Bureau Uienmarkt Informatie (BUI).
		
De concurrentie onder de aanbieders zorgt volgens BUI voor negatieve gevoelens. De Nederlandse uienmarkt straalt instabiliteit uit en dat maakt potentiële kopers terughoudend.
Buitenlandse afnemers hebben de bijna zekerheid dat het prijsniveau In Nederland de komende weken daalt. Het plaatsen van bestellingen blijft daardoor tot een minimum beperkt.
Verlading op Afrika
De onbenutte sorteercapaciteit zou in Nederland ergens rond 40 procent liggen, blijkt uit berichtgeving van BUI. Pas eind van deze week wordt weer extra bedrijvigheid verwacht vanwege een conventionele verlading op Afrika.
Uit exportcijfers van Productschap Tuinbouw blijkt dat Nederland in week 42 ruim 17 miljoen kilo uien uitvoerde naar vooral Senegal, het Verenigd Koninkrijk en Ivoorkust.
44 miljoen kilo minder
De totale export van 22 juli tot en met 20 oktober komt op 234 miljoen kilo uien. Dat is ruim 44 miljoen kilo minder dan in dezelfde periode van het vorige exportseizoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
 
					 
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					 Valtra N 175 direct met RKT- GPSGebruikt, P.O.A. 
- 
					 Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861Gebruikt, € 14.959 
- 
					 Gianni Ferrari Turbo Grass 6302022, P.O.A. 
- 
					 Pottinger schudder HIT 17160HT2024, P.O.A. 
Vacatures
- Beleidsmedewerker Boomkwekerij- Royal Anthos - Hillegom
- Teamleider teelt- IBN - Schaijk
- Technisch Specialist- Pater Bloembollen - Spierdijk
- Internationaal Accountmanager- Schaap Holland BV - Biddinghuizen
- Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw- Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Zaterdag15° / 10°80 %
- 
	Zondag13° / 9°60 %
- 
	Maandag13° / 7°40 %









 
								 
								 
								 
								 
								



 
					 
					


