Strijd om exportorders uien
De strijd van Nederlandse handelaren en sorteerders om het verwerven van exportorders wordt feller, meldt Bureau Uienmarkt Informatie (BUI).
De concurrentie onder de aanbieders zorgt volgens BUI voor negatieve gevoelens. De Nederlandse uienmarkt straalt instabiliteit uit en dat maakt potentiële kopers terughoudend.
Buitenlandse afnemers hebben de bijna zekerheid dat het prijsniveau In Nederland de komende weken daalt. Het plaatsen van bestellingen blijft daardoor tot een minimum beperkt.
Verlading op Afrika
De onbenutte sorteercapaciteit zou in Nederland ergens rond 40 procent liggen, blijkt uit berichtgeving van BUI. Pas eind van deze week wordt weer extra bedrijvigheid verwacht vanwege een conventionele verlading op Afrika.
Uit exportcijfers van Productschap Tuinbouw blijkt dat Nederland in week 42 ruim 17 miljoen kilo uien uitvoerde naar vooral Senegal, het Verenigd Koninkrijk en Ivoorkust.
44 miljoen kilo minder
De totale export van 22 juli tot en met 20 oktober komt op 234 miljoen kilo uien. Dat is ruim 44 miljoen kilo minder dan in dezelfde periode van het vorige exportseizoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

John Deere 6M 150 trekker (LIE) #783624
Gebruikt, P.O.A.
-

Euro apatorplaten
Gebruikt, € 250
-

Lely Lotus 1325 schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag22° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°10 %
















