Luchtfoto's tonen variatie gewasgroei
Digitale beelden van percelen die zijn gemaakt op basis van vliegtuigfoto's bieden interessante informatie over de groei en bemestingsbehoefte van gewassen.
De variatie binnen percelen kunnen gewastelers gebruiken voor plaatsspecifieke handelingen. Afgelopen seizoen bood DLV Plant aardappeltelers de mogelijkheid om hun gewas nauwkeurig te laten fotograferen met hyperspectraalcamera's op kleine vliegtuigen.
Herman Krebbers van DLV Plant legt woensdag 6 november op een bijeenkomst van Projecten LTO Noord uit wat de meerwaarde is van gewasgroeimonitoring via luchtfotografie. De bijeenkomst vindt plaats op proefboerderij Kollumerwaard.
Relatief betaalbaar
Hij zal daar onder meer vertellen dat luchtfoto's relatief betaalbaar zijn en ook leverbaar bij bewolkt weer. Dit in tegenstelling tot vooral satellietbeelden.
Hyperspectraalcamera's zijn nieuwe technische hulpmiddelen om perceeldata vast te leggen. Per vlucht is het mogelijk om gedetailleerde opnamen te maken voor biomassakaarten, stikstofkaarten en thermische kaarten.
Die kaarten geven informatie over de vochttoestand en de gewasverdamping.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
2006, P.O.A.
-

John Deere Z997R incl 60SD Maaidek (WOL) #690258
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag19° / 11°10 %
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag21° / 14°50 %











