A-ware koopt praktijkschool Oentsjerk
A-ware Food Group koopt de legendarische landbouwpraktijkschool in Oentsjerk. Een woordvoerder van het concern heeft dat vanmiddag bevestigd.

Over de plannen wil het zuivelconcern nog geen verdere inhoudelijke mededelingen doen. Naar verluidt wil directeur Jan Anker de praktijkschool onder andere gebruiken om personeel voor de nieuwe zuivelfabriek in Heerenveen te scholen. Een van de onderdelen van de praktijkschool in Oentsjerk is een kleine kaasmakerij.
Particulier melkveebedrijf
Melkveehouder Willem Dijkstra uit Ee kocht het veehouderijbedrijf medio vorig jaar van onderwijsinstelling de Aeres-groep uit Ede. Dijkstra gebruikt het bedrijf particulier en verhuurt het opleidingsdeel sinds 1 september aan het nieuwe Dairy Training Centre in Leeuwarden, dat wel wilde samenwerken op gebied van groen onderwijs..
De afspraak was om in twee jaar tijd alle activiteiten van de praktijkschool in Oentsjerk over te hevelen naar Nij Bosma Zathe in Leeuwarden, hoofdvestiging van het Dairy Training Centre. Op dat moment liep het contract met Dijkstra namelijk af.
Nu het bedrijf eigendom wordt van A-ware, kan dat proces mogelijk worden versneld. Dijkstra was vanmiddag onbereikbaar voor commentaar.
Op overnamepad
A-ware roert zich behoorlijk in Noord-Nederland. Vorige week werd het failliete Katshaar in Coevorden overgenomen. Eerder dit jaar kocht Anker een groot akkerbouwbedrijf in het Friese Ferwerd.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (SO) #688719
Gebruikt, € 3.289
-
Kverneland Ploeg EG 85-160-9 wentelploeg (SB) #690770
Gebruikt, P.O.A.
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
John Deere Tractor 6120M (HG) #692398
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %