Lely optimaliseert voerkeuken met grijper
Lely heeft het automatisch voersysteem met keuken, grijper en robot verder geoptimaliseerd. De voergrijper herkent de voerblokken beter en de ruimte in de voerkeuken is effectiever te gebruiken.
Lely introduceerde het Vector voersysteem medio april 2012. De voerkeuken biedt de veehouder meer flexibiliteit dan andere automatische voersystemen.
Met de huidige doorontwikkeling van de voergrijper laat de firma zien overtuigd te zijn van het voerkeukenconcept. Gebaseerd op ervaringen van de afgelopen jaren is de voergrijper verder geoptimaliseerd.
Grijper nauwkeuriger
Zo is er een 3D-camera op de grijper geïnstalleerd die de blokken en balen scant in zowel breedte, diepte als hoogte. De grijper werkt daardoor efficiënter en nauwkeuriger. Bovendien blijft er minder restvoer achter in de voerkeuken.
De ophanging van de nieuwe grijper is flexibeler dan bij het vorige type. Hierdoor heeft deze meer grip op het blok of de baal. De nieuwe voergrijper maakt geen gebruik van hydrauliek en werkt stiller en sneller dan de oude voergrijper.
Effectieve ruimte
Tot slot is ook de vormgeving van de grijper aangepast, waardoor de randen van de voerkeuken effectiever zijn te gebruiken. Afhankelijk van de keuken is tot wel 12 procent meer effectieve ruimte in de keuken worden gecreëerd.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BEN) #781269
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (BEN) #781548
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Dinsdag24° / 15°20 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag18° / 12°80 %













