Johma wil grotere stappen met gangbare kip
Johma is niet tevreden met de manier waarop het 'plofkipprobleem' in Nederland wordt aangepakt en wil dat de branche grotere stappen zet.

Dat zegt topman Erik Bras van Johma tegen supermarkt-vakblad Distrifood. Volgens Bras zit de problematiek in een patstelling.
‘We hebben een bestaande kip waar handel en fabrikant marge op maken. Daarnaast zit er nog btw op. Als we een kip meer welzijn gunnen, dan wordt hij duurder door een hogere kostprijs. Doordat handel en fabrikant nog steeds dezelfde marge willen maken en de btw in procenten blijft gaat de prijs verder omhoog.’
Volgens de directeur zelfs dusdanig omhoog dat de eindconsument niet meer bereid is de meerprijs te betalen waardoor het plofkipprobleem blijft bestaan.
Radicaal
Bras pleit dan ook voor een radicale andere benadering van het plofkipprobleem.
‘Uitgangspunt is dat het eindproduct voor de consument betaalbaar blijft. Ik pleit ervoor dat de handel en de fabrikant genoegen nemen met dezelfde marge in centen als bij de plofkip. De overheid zou de btw op nul moeten zetten. Op die manier is tegen een verantwoorde prijs een verantwoorde kip op de markt te zetten.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Deutz-Fahr DX 4.30 trekker 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
John Deere X948 zitmaaier (HIL) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (HIL) #696131
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag22° / 13°20 %
-
Maandag21° / 15°20 %