Tripsresistentie beschikbaar voor prei
Plant Research International (PRI) in Wageningen heeft wilde preisoorten gevonden die resistent zijn tegen trips.
Trips is één van de belangrijkste schadeposten in de preiteelt. Een aantasting leidt tot kwaliteitsverlies en opbrengstderving. Trips is chemisch te bestrijden en biologische telers zijn afhankelijk van natuurlijke roofvijanden.
Het Wageningse studentenblad Resource meldt op zijn website dat PRI een onderzoek start met vier veredelingsbedrijven om tripsresistentie in te kruisen in bestaande preirassen. PRI levert daarbij de kennis en het resistente materiaal.
Tetraploïd
Kruisen met wilde alliumsoorten is moeilijk. Prei is een tweejarig gewas en bovendien tetraploïd waardoor het veredelingstraject langer duurt dan normaal.
PRI laat tijdens de Landelijke Preidag veldproeven zien met de eerste tripsresistente selecties. Dit evenement voor preitelers wordt 11 oktober gehouden op de locatie van PPO in Vredepeel.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 110 trekker (BIE) #518962
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 10°10 %
-
Donderdag9° / 7°10 %
-
Vrijdag10° / 5°10 %













