Franse boeren gooien eieren stuk
Franse pluimveehouders hebben deze week honderdduizenden eieren op straat stukgegooid. Ze protesteren hiermee tegen te lage eierprijzen.
Vijftien gemaskerde boeren dumpten dinsdag pallets met eieren voor een supermarkt in Bretagne. Sindsdien is de actie elke nacht herhaald. Gisteravond was het protest voor een belastingkantoor in de Franse regio.
Volgens de pluimveehouders is er door Europese regels een overproductie van 5 procent oftewel honderdduizend eieren per dag. De boeren krijgen nu 75 eurocent per kilo eieren, terwijl de productie volgens hen 95 cent kost.
Renovaties
Ook verplicht de Europese Unie de pluimveehouders renovaties van hun bedrijven door te voeren. Dat kost volgens hen veel geld wat ze niet hebben.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-

Pöttinger Top 4.20
Gebruikt, P.O.A.
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag7° / 3°5 %
-
Dinsdag5° / 1°5 %
-
Woensdag3° / 2°5 %













