ANOG helpt bijen gezond winter door
De bijenveldjes bij vier akkerbouwers in Oost-Groningen om bijen gezond de winter door te helpen laten grote verschillen zien. Het vraagt om verder onderzoek.
Dat werd gisteravond duidelijk tijdens een veldexcursie van Agrarische Natuurvereniging Oost-Groningen (ANOG) bij akkerbouwer Jan Joling in Oud-Veele. Zo’n twintig imkers en akkerbouwers kwamen bij elkaar om de eerste resultaten van het praktijknetwerk ‘Bijen op de akkers’ van ANOG te bespreken.
’ANOG duikt verder in de ‘enorme verschillen’ in de bijenvelden van de akkerbouwers uit Noordbroek, Veendam, Ter Apel en Oud-Veele.
‘Gekeken wordt naar de bemesting, grondsoort, mengsel en het verschil in grondbewerking en zaaibed’, zegt projectleider Monique Mellema van ANOG. Het Louis Bolk Instituut plaatst binnenkort in de vier velden vier vangschalen.
Kasboek
Om zo veel mogelijk op dezelfde manier te werken, gaan imkers een kasboek bijhouden.
In Groningen en Limburg sterven de meeste bijen, blijkt uit onderzoek van Nederlandse Bijenonderzoek. In de winter van 2012-2013 ging 16 tot 20 procent van de bijenvolken dood.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

John Deere 6R 175 trekker (BRU) #708889
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Weer
-
Donderdag17° / 13°90 %
-
Vrijdag18° / 11°65 %
-
Zaterdag19° / 9°20 %














