'Surfen met mobiel op biobrandstof'
Sms'en, surfen op internet, bellen met je smartphone; en dat allemaal dankzij het menselijke afvalproduct urine. Het is Britse wetenschappers gelukt voldoende energie te halen uit de plas van mensen om een Samsungtelefoon aan te drijven.
Voor de energieopwekking maakten ze gebruik van micro-organismen, meldt de Australische zender Sky. Een team van het Bristol Robotics Laboratory deed de opzienbarende vondst.
'We zijn heel erg opgewonden hierover, want het is voor het eerst. Niemand heeft stroom uit urine gehaald om dit te doen, dus het is een opwindende ontdekking. Het gebruiken van het ultieme afvalmiddel als energiebron is zo eco als je het maar kunt krijgen.'
Mogelijkheden oneindig
De mogelijkheden van de ontdekking lijken volgens de onderzoekers oneindig. Onduidelijk is of ook de pis van vee ervoor is te gebruiken.
'Onze eigen urine is een product waarvan we weten dat het in oneindige hoeveelheden voorhanden is. Door urine door een opeenstapeling van micro-organismen te laten sijpelen, is het ons gelukt een mobiele telefoon van Samsung op te laden.'
Kort telefoongesprek
'Het bleef in eerste aanleg bij een kort telefoongesprek, want die vreten het meeste energie, maar de mogelijkheden zijn legio', laten de wetenschapper Sky weten.
'Het concept is getest en het werkt. Het is nu aan ons het proces door te ontwikkelen en te verfijnen, zodat we accu's volledig kunnen opladen door micro-organismen.'
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GA8121 hark met middenafleg
2010, € 13.250
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692665
Gebruikt, € 4.080
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (HAE) #781577
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag19° / 10°10 %











