Herstel Boetelerveld van start
Landschap Overijssel is vandaag begonnen met de werkzaamheden ter verbetering van de waterhuishouding op het Boetelerveld in gemeente Raalte. Dat is een van de 26 Natura 2000-gebieden in Overijssel.
Provincie, waterschap Groot Salland, Landschap Overijssel, Overijssels Particulier Grondbezit, gemeenten Raalte en Hellendoorn en LTO Noord Salland werden het dit voorjaar eens over een pakket maatregelen ter bescherming en verbetering van het verdroogde Boetelerveld.
Het herstelwerk begint deze week met het kappen van bos. Door het groeien van naaldbos is de verdamping in het natuurgebied toegenomen. Ook dit leidt tot minder aanvulling van het grondwater.
Natte heide
De oorspronkelijke natte heide vergrast hierdoor, met gevolg dat kenmerkende planten en dieren onder druk komen te staan.
Halverwege augustus starten overige werkzaamheden zoals het plaggen van gekapte stukken, het aanbrengen van een leemlaag in de poelen en het dempen van de greppels.
Landbouw
Bij het dempen van de greppels gaat het om de greppels die in het Boetelerveld liggen. De sloot tussen het Boetelerveld en de omliggende landbouw blijft bestaan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
-

John Deere 6610 PQ (EMA) #781559
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag24° / 16°10 %
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 10°0 %











