'Veredelingsvrijsteling nodig'
Biologisch materiaal voor plantveredeling moet vrij beschikbaar zijn. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma van EZ in een brief aan de Tweede Kamer.
Ze stelt een wijziging van de Rijksoctrooiwet 1995 aan de Kamer voor waarmee ze een beperkte veredelingsvrijstelling voor kwekers wil invoeren.
Verdere stappen zijn echter nodig, vindt de staatssecretaris.
Voeten in de aarde
'Het herstel van de balans tussen kwekersrecht en octrooirecht kan het beste bereikt worden door een uitgebreide veredelingsvrijstelling. Daarvoor is een wijziging nodig van internationale regelingen en verdragen. Dat zal nog heel wat voeten in aarde hebben, maar dat is wel waar ik naartoe wil.'
Dijksma neemt stappen omdat ze verwacht dat op termijn de vrije beschikbaarheid van biologisch materiaal in het geding komt.
'Nieuwe producten zijn vaak niet door iedereen vrijelijk te gebruiken door het octrooirecht. De keuzevrijheid in de plantveredeling komt dan op gespannen voet te staan met het recht van de octrooihouder.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Zuidberg Valtra fronthef +PTO
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5100M trekker (ETT) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, € 129.500
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag33° / 17°0 %
-
Donderdag28° / 19°5 %
-
Vrijdag24° / 15°35 %














