Freshmaker vervangt zout door zoet water
Bij Fruitteeltbedrijf Maatschap Rijk-Boonman in Ovezande wordt donderdag 27 juni de Freshmaker officieel in werking gesteld. Dat systeem is bedoeld voor het in de bodem inbrengen en opslaan van zoet water.
In de Zuidwestelijke Delta in Zeeland is de beschikbaarheid van zoet water, nu en in de toekomst, geen vanzelfsprekendheid. Om daarin verandering te brengen, werd de Freshmaker ontwikkeld.
Dat systeem biedt een nieuwe manier om zoet water in de bodem op te slaan. Op een diepte van 10 tot 15 meter wordt met een horizontale put brak of zout water onttrokken. Daardoor ontstaat ruimte voor de (kunstmatige) infiltratie van het zoete neerslagoverschot.
Landbouwgebieden
Met deze technologie wordt de (dunne) zoetwaterlaag onder landbouwgebieden in de winterperiode vergroot. Dat dekt de zoetwaterbehoefte in de zomer beter af.
De installatie is onderdeel van een pilot van KWR, Meeuwse Handelsonderneming en ZLTO. De proef wordt uitgevoerd binnen onderzoeksproject GO-FRESH van Kennis voor Klimaat.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6195M trekker (LIE) #705715
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella achtermaaier met kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr trommelschudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











