Uienprijs lijkt over hoogtepunt heen
Op een stabiele uienmarkt komt meer aanbod los bij telers. Volgens insiders ligt een opleving van de uienprijs niet meer voor de hand.
Uit de regionale uiennoteringen van afgelopen week blijkt volgens Bureau Uienmarkt Informatie (BUI) dat de Nederlandse uienmarkt afkoelt. De handel werd de laatste weken vooral bepaald door de bovenkant van de markt en daardoor was er bij telers weinig bereidheid te verkopen.
De handel kwam in een spagaat door hogere telers- en baalprijzen die niet meestegen. Nu de handel stabiliseert, komt er meer aanbod vrij. Vooral bij bewaarders met luchtkoeling komt het besef dat levering niet al te lang meer kan duren.
Onderkant markt
Op dit moment worden meer zaken gedaan aan de onderkant van de markt. Daarom verwachten insiders dat de uienprijs over zijn hoogtepunt heen is.
De stand van de uiengewassen op het veld voor de komende oogst is sterk wisselend. Op sommige percelen valt de ontwikkeling tegen door een combinatie van te lage temperaturen en een gebrek aan water in de periode direct na opkomst.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6830 trekker (BEN) #87517
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (HAE) #696271
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 13120HT
Nieuw, € 34.750
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zaterdag20° / 9°5 %
-
Zondag20° / 10°5 %
-
Maandag20° / 11°5 %














