NVP: 'Dijksma moet vogelgriepschade betalen'
De Nederlandse Vakbond Pluimveehouders (NVP) wil dat het ministerie van Economische Zaken opdraait voor de schade die de pluimveehouderij heeft geleden - en nog lijdt - van de uitbraak van laagpathogene vogelgriep in Leusden.

De pluimveesector betaalt, via heffingen van Productschap Pluimvee en Eieren, gezamenlijk de kosten voor het ruimen van pluimvee bij een vogelgriepuitbraak.
NVP stelt dat de uitbraak in Leusden voorkomen had kunnen worden, als staatssecretaris Sharon Dijksma van EZ dit voorjaar akkoord was gegaan met een ophokgebod.
Wilde vogels
De sector vraagt al langer om zo’n ophokplicht, maar de roep werd nog sterker na twee uibraken op vrije uitloopbedrijven in Lochem en Zeewolde, eerder dit jaar. Uitloopkippen hebben aantoonbaar meer kans om besmet te raken met vogelgriep.
Dat komt omdat zij vaker in contact komen met (uitwerpselen van) wilde vogels.
Claimen
Hoeveel de NVP precies wil claimen, is nog niet bekend. Het is volgens de vakbond moeilijk om de gevolg- en marktschade vast te stellen. Op de exacte vaststelling van de totale schade komt de NVP nog terug.
'Te zijner tijd komen wij met een redelijke onderbouwing op basis van de geleden handelsschade, vooral bij de export naar Rusland en andere landen’, schrijft NVP-voorzitter Gert-Jan Oplaat aan Dijksma.
Het is nog niet bekend wat het LTO/NOP-standpunt in deze is.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (WD) #28857
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (HG) #692920
Gebruikt, € 5.644
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %