Subsidie voor DNA-databank gewassen
Naktuinbouw en de Universiteit van Amsterdam krijgen 750.000 euro subsidie van Platform Regionale Economische Structuur (PRES) voor de opzet van een DNA-databank voor gewassen.
Het geld is ook bestemd voor de ontwikkeling van een forensische techniek waarmee kan worden achterhaald wie de intellectuele eigenaar is van producten.
In het project, met de naam Variety Tracer 2.0, moeten Nederlandse land- en tuinbouwgewassen zo nauwkeurig worden beschreven dat hun herkomst via forensische opsporing is te achterhalen.
Geschillen
De DNA-databank moet het hulpmiddel worden om geschillen over het intellectueel eigendom (kwekers- en octrooirecht) van bloemen, planten en groenten te beslechten.
Het onderzoek naar de Variety Tracer 2.0 moet eind 2015 zijn afgerond. Naktuinbouw en de Amsterdamse universiteit stoppen zelf ook 750.000 euro in het project.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (OLD) #692665
Gebruikt, € 4.080
-

Deutz Fahr 6185 TTV (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (LIE) #692279
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











