Tv-bioloog jaagt koeien wei in (video)
Televisiebioloog Freek Vonk dirigeerde vanochtend de koeien van melkveehouder Gerard Korrel uit Oudekerk aan de Amstel de wei in. Hij werd daarbij geholpen door leerlingen van twee verschillende basisscholen.
De actie was op touw gezet door FrieslandCampina, dat de eerste officiële lenteochtend (21 maart) ziet als start van het boerenseizoen.
Na de 'koeiendans' nam Vonk de leerlingen mee op een weidesafari, om te ontdekken hoe het weiland opleeft in de lente en hoe de melk van de koe in ons glas komt.
Zien en proeven
'Het is heerlijk om een ochtend op de boerderij te zijn en te proeven van het boerenleven met deze trotse boerenfamilie. Al voor 7 uur waren er mensen die de boer kwamen helpen bij het melken van de koeien’, blikt Vonk terug.
De ochtend was een voorproefje op de Open Boerderijdagen die Campina deze lente en zomer weer organiseert.
Open Boerderijdagen
Heel Nederland heeft dan tijdens de Open Boerderijdagen de mogelijkheid om op 85 melkveebedrijven aan het boerenleven te ruiken, proeven en voelen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 215 trekker (REU) #778489
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (MID) #777299
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %














