Paaseieren rapen bij de boer (video)
Nederlandse pluimveehouders zetten maandag 1 april de deuren open voor het publiek. Tijdens de landelijke actie 'Raap je eigen paasei' is het mogelijk bij de boeren een vers eitje te rapen.
Op tweede paasdag kunnen bezoekers met eigen ogen zien hoe de kippen door de stal bewegen, wat ze eten en op welke manier ze worden gevoerd.
De boer geeft uitleg over zijn werk, de kippen, het verpakken van eieren en de weg die de eieren afleggen voordat ze in de supermarkt staan.
Ei-code
Pluimveehouders leggen ook de 'mysterieuze' ei-code uit. Dat is de letter- en cijfercode die op ieder ei staat vermeld. Verder worden er diverse activiteiten op en rond het bedrijf voor kinderen georganiseerd.
De organisatie van 'Raap je eigen paasei' is in handen van Stichting Blij met een ei. Die geeft voorlichting over de legpluimveehouderij in Nederland en stimuleert de dialoog tussen sector en consument.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 42" MULCH MAAIDEK (REU) #777319
Gebruikt, € 6.436
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TH 13010 Trans schudder (BRU) #776672
Gebruikt, € 9.500
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %











