CBL: 'NVWA informeer ons tijdig'
Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) wil in een vroeg stadium door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) worden geïnformeerd over voedselfraude.
Verdachte producten kunnen dan uit voorzorg worden geblokkeerd en bereiken zodoende de consument niet meer. 'Supermarkten nemen incidenten met betrekking tot voedsel zeer serieus', verzekert CBL-directeur Marc Jansen.
'Supermarkten stellen zich het doel om de consument te allen tijde veilig voedsel te verkopen en eerlijke informatie over de inhoud van producten te verstrekken.'
Fraude toeleveranciers
De voedselfraude met paardenvlees, eieren en vis is volgens CBL pure fraude door toeleveranciers.
'De suggestie dat supermarkten met een scherp inkoopbeleid fraude uitlokken wijzen wij pertinent van de hand. Als dit soort zaken aan het licht komen, treden supermarkten hard op richting de betreffende leveranciers', geeft Jansen aan.
Zwaarste boete
Supermarkten doen wat ze kunnen, maar de overheid dient toe te zien of bedrijven zich aan de wet houden, verzekert de CBL-directeur. ' Wat ons betreft is de zwaarste boete niet zwaar genoeg.'
'Bedrijven die zo een loopje denken te kunnen nemen met het vertrouwen van de consument en de supermarkten moeten zwaar worden bestraft.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692702
Gebruikt, € 5.247
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ETT) #692320
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°60 %
-
Maandag13° / 7°40 %
-
Dinsdag14° / 9°15 %











