Veelgebruik antibiotica aangescherpt
De grenzen voor het gebruik van antibiotica door veelgebruikers worden dit jaar aangescherpt. Dat meldt de Autoriteit Diergeneesmiddelen (SDa).
Veehouders die meer antibiotica gebruiken dan volgens de streefwaarden is toegestaan, krijgen te maken met strengere regels.
'Daarbij gaat het om veehouders die nog in de oranje of rode zone zitten', zegt woordvoerder Roeland Wessels van SDa. 'Dat zijn de zones waarin veehouders actie moeten nemen om het antibioticagebruik terug te dringen.'
Veehouders die al onder de streefwaarden zitten, in de groene zone, merken niets van de aanscherping. Aan de streefwaarde voor de groene zone wordt voorlopig niet gerommeld. Die is vastgesteld tot 2015.
Dierenartsen
Dit jaar wordt ook bekend wat dierenartsen aan antibiotica voorschrijven. 'Dan weten we welke dierenarts voorschrijft en in welke hoeveelheden', zegt Wessels. 'Ook voor de dierenartsen wordt dan een benchmark gesteld.'
Waarschijnlijk wordt die benchmark in het eerste kwartaal van 2013 vastgesteld.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-

JOHN DEERE 6150R PREM DD40 (MAA) #63046
Gebruikt, € 55.000
-

Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %
-
Dinsdag12° / 7°40 %











