Rutte voluit achter Rosenthal
Minister-president Mark Rutte vindt ook dat er gekort kan worden op het EU-landbouwbudget. Hij heeft dat gisteren gezegd in de Tweede Kamer.
Eerder deze week zei minister Uri Rosenthal (Buitenlandse Zaken) dat de Nederlandse regering mogelijkheden ziet om het landbouwbudget te verminderen. Dat kan er aan bijdragen dat de EU € 100 miljard bespaart.
Verstandige woorden
‘De heer Rosenthal heeft verstandige woorden gesproken die ik volledig steun’, reageerde Rutte in het Kamerdebat over de Europese Top. Hij maakte duidelijk dat het korten op de Europese uitgaven voor hem grote prioriteit heeft.
Alexander Pechtold (D66) herinnerde aan de Kamermotie om € 10 miljard per jaar uit landbouw- en structuurfondsen over te hevelen naar kennis en innovatie. ‘Hoe gaan de onderhandelingen? Hoeveel andere landen hebben wij inmiddels aan boord voor dit standpunt?'
Conferentie
De voorman van D66 wil dat Nederland nu al een conferentie organiseert over de vraag hoe dat geld moet worden besteed. Daar zouden onder meer de Universiteit Wageningen en LTO Nederland bij betrokken moeten worden. ‘Neem de leiding’, adviseerde hij het kabinet.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (WOL) #692542
Gebruikt, € 6.966
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Dinsdag19° / 11°80 %
-
Woensdag22° / 12°0 %
-
Donderdag24° / 11°5 %