Lidl stopt met vlees van kooikonijnen
Supermarktketen Lidl verkoopt in België voortaan alleen nog konijnenvlees dat afkomstig is van konijnen uit diervriendelijke parksystemen. Lidl is daarmee de eerste keten die volledig overschakelt, zegt de Belgische dierenrechtenorganisatie GAIA.
Retailers als Colruyt en Delhaize schakelen pas in of na 2014 over. In Nederland verkoopt Lidl geen konijnenvlees.
Lidl maakte vorig jaar al de overstap naar welzijnskooien. GAIA en de landbouworganisaties Boerenbond en FWA werkten onlangs een stappenplan uit om vleeskonijnen niet langer in kooien, maar in parksystemen te kweken. Dat stappenplan voorziet in een volledige omschakeling op 1 januari 2025.
Diervriendelijker
Parksystemen zijn diervriendelijker dan kooien. Konijnen hebben er meer ruimte en beschikken over hout, stro, hooi en ander knaagmateriaal. De parken zijn ook uitgerust met onder meer schuilhoekjes en hoogteplatforms.
De konijnenhouderij is een relatief kleine sector in België, met een half miljoen vleeskonijnen verspreid over een twintigtal bedrijven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3046R COMPACTTREKKER (MOL) #781823
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5100R CQ 16/16 (BRU) #703570
Gebruikt, P.O.A.
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
-

Vast schroef Euro haken
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %











