Bouwstenen voor konijnenhouders
De konijnenhouderij heeft nu goede bouwstenen in handen om verder te komen met de verduurzaming van de sector. Dat zegt Sjef Lavrijsen, voorzitter van LTO Konijnenhouderij.
Lavrijsen reageert op het rapport Konijnen op Koers, dat vanmorgen is gepresenteerd door de WUR. Het geeft de ondernemers concrete oplossingen voor problemen waar ze in de praktijk mee kampen.
Behoeften konijn
De onderzoekers hebben de behoeften van het konijn een hele grote plaats gegeven. Dat geeft bouwstenen voor een beter dierenwelzijn, maar ook voor een beter milieu. Ze houden bovendien rekening met het rendement van het bedrijf.
Bij de presentatie van het rapport aan staatssecretaris Henk Bleker liet de Dierenbescherming weten blij te zijn met de vernieuwende ideeën. Een woordvoerder prees de samenwerking met de konijnenhouderij die volgens haar 'een open blik' heeft.
Heldere koers
Bleker sloot daar bij aan. Hij noemde het 'een verdienste van alle betrokken partijen dat ze, ondanks uiteenlopende belangen, toch tot een heldere koers voor deze sector zijn gekomen.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
Kuhn GF17003T NIEUW! komt binnen!
Gebruikt, P.O.A.
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6R 185 trekker (DRO) #23459
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Zondag19° / 9°20 %
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag18° / 13°45 %