Onduidelijkheid over exportbeperking graan
Aanhoudende geruchten over exportbeperkende maatregelen in Rusland en Oekraïne domineren de internationale granenmarkt.
Ook deze week fluctueerden de tarwenoteringen in de Verenigde Staten, Canada, Australië en het Zwarte Zeegebied sterk. Vooral aan het begin van de week stegen de noteringen opnieuw met enkele dollars per ton, meldt Productschap Akkerbouw in www.productschapakkerbouw.nl/files/wb2012-36.pdfhet weekbericht granen.
Volgens Russische autoriteiten is van exportbeperking voorlopig geen sprake. Analisten verwachten echter dat maatregelen niet kunnen uitblijven gezien de laatste oogstraming van minder dan 70 miljoen ton graan. Er blijft daardoor relatief weinig graan over voor export.
Interne graanprijzen
Bij een forse export de komende maanden zullen de interne graanprijzen in Rusland en Oekraïne snel stijgen. In juli en augustus is in Rusland al 4,55 miljoen ton graan weggegaan voor export.
De overheid in de Oekraïne sloot recent een akkoord met graanhandelaren over een maximale graanexport van 19,4 miljoen ton voor de periode tot de zomer van 2013. Afgelopen maanden is al 3 miljoen ton graan geëxporteerd naar onder meer het Midden-Oosten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 6600 opraapwagen
2005, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Woensdag15° / 10°60 %
-
Donderdag15° / 10°100 %
-
Vrijdag11° / 8°90 %