Export fokvee fors lager
Het aantal exportcertificaten dat bij CRV is aangevraagd, bedroeg in het eerste kwartaal van dit jaar 5373 en in het tweede kwartaal 2589. Dat zijn er dus nog geen 8000 in een half jaar tijd.
In het eerste halfjaar van 2010 ging het om 19.388 certificaten en in het eerste halfjaar van 2011 waren 21.875 exportcertificaten aangevraagd. De daling is het gevolg van de importstop die veel landen in verband met het Schmallenberg-virus invoerden.
De export van Nederlands fokvee bedroeg vorig jaar 46.000 stuks. 'Als we nu de 30.000 halen, valt het me mee', stelt Reinoud Van Gent van Veepro, de brancheorganisatie van exporteurs.
Turkije en Rusland
Uit cijfers van de Europese Commissie blijkt dat de Europese export van rundvlees en levende runderen naar vooral Turkije en Rusland drastisch daalde. Vergeleken met het jaar ervoor daalde de export naar Turkije in januari tot mei met ruim 51%.
De Russische markt liet een daling van bijna 37% zien. Ook andere landen voerden minder rundvlees en levend vee in: Algerije bijna de helft minder en Zwitserland bijna 40% minder.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, edities LTO Noord
Ida Hylkema
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692148
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker Z997R (BV) #690365
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %