WUR helpt Mexico aan algenkennis
Mexicaanse bedrijven gaan kennis en technologie van Wageningen UR (WUR) op het gebied van algen grootschalig toepassen. De Mexicanen zetten de algen in voor een duurzame productie van eiwitrijk vis- en veevoer.
Om de introductie te begeleiden en verder te ontwikkelen, zetten onderzoekers ter plaatse met steun vanuit Nederland een algenlaboratorium op.
Op den duur wil de Mexicaanse deelstaat Aguascalientes zo voorzien in de behoeften van de groeiende Mexicaanse markt. Maar ook meer ruimte creëren voor de export.
Watertekorten
De traditionele landbouw in Aguascalientes kampt met toenemende watertekorten en te lage productiviteit. De sector kan in de toekomst niet meer voldoen aan de stijgende behoeften van de Mexicaanse bevolking en eisen van duurzame ontwikkeling.
Zuivelbedrijf Gilsa en producent van kippenvlees Nutripollo gaan de algenproductie op basis van hun afvalwaterzuivering verwerken naar veevoer in hun eigen ketens.
Innovatielaboratorium
Het innovatielaboratorium begeleidt deze projecten en ontwerpt daarnaast nieuwe toepassingen van algentechnologie in Mexico.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X754 (LH) #135018
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 155 (EL) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker Z997R (BV) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %