Meer inzicht antibiotica geitenhouderij
Over het antibioticagebruik in de geitenhouderij is te weinig bekend. Dat moet de sector verbeteren. Dat antwoordt demissionair EL&I-staatssecretaris Henk Bleker op vragen van de Partij voor de Dieren.
Op dit moment is er nog geen centraal zicht op het gebruik van antibiotica in de geitensector, schrijft Bleker. Ook is er geen inzicht in het gebruik van hoeveelheden en categorieën antibiotica. Over het voorkomen van resistentie in deze sector is geen informatie beschikbaar.
Met name het gebruik van antibiotica in de mesterij van geitenbokjes is een aandachtspunt, laat Bleker weten. Daar is de ziektedruk vaak hoog, omdat er veel dieren van verschillende bedrijven samenkomen.
Uitbannen
Bleker vindt dat de sector haar verantwoordelijkheid moet nemen. 'De geitenhouders moeten zorgen dat het gebruik inzichtelijk wordt en dat er maatregelen genomen worden om de diergezondheidssituatie te verbeteren en het structurele gebruik uit te bannen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6150R (BS) #90176
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 1026R (HA) #24630
Gebruikt, € 24.890
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %