LTO: langere melkprijsdip
‘De melkprijsdip kan wel eens wat langer aanhouden dan we tot nu toe dachten.’ Dat zegt melkmarktvolger Klaas Johan Osinga van LTO.
Osinga baseert zich op de nieuwste melkproductiecijfers uit Amerika. Die laten verrassend genoeg over maart een groei zien van 4,2% ten opzichte van maart 2011.
Osinga: ‘Iedereen rekende erop dat de Amerikanen op de rem zouden gaan staan vanwege de lagere melkprijzen en de aanhoudend hoge voer- en energieprijzen. Niet dus.'
Fors meer melk
Naast Amerika produceren ook Nieuw Zeeland (+10%) en Australië (+4%) fors meer. Ook landen als India en Rusland zitten dankzij de gunstige weersomstandigheden in de plus.
In Europa nam de productie in januari en februari met 4% toe, maar in maart is de voorsprong teruggelopen. Over de periode april 2011– februari 2012 produceerde de EU +2,2% meer.
Meer aanbod dan vraag
De meerjarentrend voor de groei van de vraag naar zuivel is plusminus 2%, volgens cijfers van onder andere FAO en Rabobank. Een langdurig wereldwijd grotere productiegroei zet dus druk op de prijs. In Amerika geldt dat een groei van meer dan 1,5% betekent dat er meer geëxporteerd moet worden. Dit heeft de noteringen wereldwijd verlaagd.
•Klik voor de volledige melkmarktupdate en de prognose op de bijgevoegde pdf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

CASE MAXXUM 5120
Gebruikt, P.O.A.
-

FENDT 307LS
1987, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %











