Sterke fluctuatie op tarwemarkt
De tarwemarkt reageert sterk op berichten over wereldvoorraden en oogstprognoses. De tendens is vooralsnog dat de tarwenoteringen blijven stijgen, geeft Productschap Akkerbouw aan.
Na een bericht over lagere graanvoorraden in de Verenigde Staten stegen de tarwenoteringen vorige week fors. Later was weer sprake van een daling vanwege slechte economische vooruitzichten en positieve berichten over de komende oogst.
Het International Grains Council (IGC) in Londen maakte vorige week bekend dat het vasthoudt aan de oogstprognose van afgelopen februari. Dit ondanks berichten over uitvriezen en droogte. Wel is de wereldgraanconsumptie iets naar boven bijgesteld.
Russische staatsvoorraden
Om een einde te maken aan interne graanprijsstijging verkoopt Rusland 2 miljoen ton graan uit de eigen staatsvoorraden. De Russische graanprijzen stegen sinds 1 januari 2012 met ruim 12%. Dat is ongunstig voor de inflatie, www.productschapakkerbouw.nl/files/wb2012-14.pdfbericht het productschap.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (REU) #778054
Gebruikt, P.O.A.
-

RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-

John Deere 6R 175 trekker (MID) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 5°10 %
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %











