NVWA: toename meldingen rundveebedrijven
Het aantal meldingen van het Schmallenberg-virus is opgelopen tot 240. Vooral bij rundveebedrijven is een toename zichtbaar.
Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA). Inmiddels hebben rundveebedrijven 101 gevallen van misvormd geboren kalveren doorgegeven. Bij schapenbedrijven gaat het om 129 meldingen van misvormde lammeren en bij geitenbedrijven om 11 meldingen.
Het Schmallenberg-virus is vastgesteld bij 64 schapenbedrijven en 2 geitenbedrijven. Bij rundveebedrijven is het virus nog niet aangetoond. Bij 35 rundveebedrijven moet nog uit onderzoek blijken of het om het betreffende virus gaat. Ook bij 36 schapenbedrijven en 3 geitenbedrijven zijn nog onderzoeken gaande.
Bij 66 rundveebedrijven, 29 schapenbedrijven en 5 geitenbedrijven is het virus niet aangetoond.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1584676&h=Schmallenberg-virusSchmallenberg-dossier
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere X948 zitmaaier (MOL) #31306
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 230 trekker (LIE) #779282
Gebruikt, € 178.500
-

John Deere 6M 185 trekker (BRU) #693693
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL










