Stal van miljoen kippen kan in Nederland
De bouw van een stal voor 1,2 miljoen kippen en 35.000 varkens in het Limburgse Horst aan de Maas kan doorgaan. Dat schrijft EL&I-staatssecretaris Henk Bleker aan de Tweede Kamer.
Provincies en gemeenten kunnen via de ruimtelijke ordening en milieu de bouw van dit soort grote stallen in goede banen leiden, schrijft Bleker als antwoord op vragen van SP-Kamerlid Henk van Gerven.
In de onlangs verschenen visie op de veehouderij, stelde Bleker dat zeer grote aantallen dieren op één locatie niet in Nederland passen. De stal in Horst aan de Maas vroeg echter al in 2010 een bouwvergunning aan.
Nieuwe aanvragen
Dit werd gedaan voordat de Tweede Kamer besloot gemeenten en provincies te verzoeken nieuwe aanvragen voor zeer grote stallen niet in behandeling te nemen, schrijft Bleker.
Volgens Bleker streefde gemeente Horst aan de Maas naar een goede inpassing van het bedrijf in de lokale omgeving. 'Maar als dergelijke grootschaligheid in de toekomst de hoofdontwikkelingsrichting wordt, wil ik een grens stellen voor de omvang van bedrijven op een locatie', waarschuwt hij.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6120M trekker (WOL) #692393
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag20° / 9°0 %
-
Maandag23° / 9°10 %
-
Dinsdag25° / 11°30 %