GS Groningen stemt in met natuurakkoord
Gedeputeerde Staten (GS) van Groningen stemmen in met het natuurakkoord tussen rijk en provincies.
Het akkoord zorgt ervoor dat er veel minder geld beschikbaar is voor het beheer en de inrichting van natuurgebieden. Het rijk bezuinigt hier € 600 miljoen op.
Ook voor zaken als landbouwstructuurversterking, waaronder ruilverkaveling, stelt het rijk helemaal geen geld meer ter beschikking, meldt provincie Groningen.
Resultaat
Gedeputeerde Staten stemmen in, omdat een afwijzing van het akkoord uiteindelijk niet leidt tot een beter resultaat. In dat geval wordt namelijk de decentralisatie, inclusief de bezuinigingen, bij wet opgelegd. GS vindt dat niet het rijk, maar de provincies de ruimtelijke reservering van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) moeten bepalen.
Bovendien twijfelt GS aan het grond-voor-grondprincipe. Dat betekent geen geld maar grond inzetten om de EHS te realiseren. Provinciale Staten moeten nog hun goedkeuring aan het akkoord geven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

Valtra N121
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Maandag11° / 11°75 %
-
Dinsdag13° / 11°80 %
-
Woensdag12° / 8°20 %










