GS Groningen stemt in met natuurakkoord
Gedeputeerde Staten (GS) van Groningen stemmen in met het natuurakkoord tussen rijk en provincies.
Het akkoord zorgt ervoor dat er veel minder geld beschikbaar is voor het beheer en de inrichting van natuurgebieden. Het rijk bezuinigt hier € 600 miljoen op.
Ook voor zaken als landbouwstructuurversterking, waaronder ruilverkaveling, stelt het rijk helemaal geen geld meer ter beschikking, meldt provincie Groningen.
Resultaat
Gedeputeerde Staten stemmen in, omdat een afwijzing van het akkoord uiteindelijk niet leidt tot een beter resultaat. In dat geval wordt namelijk de decentralisatie, inclusief de bezuinigingen, bij wet opgelegd. GS vindt dat niet het rijk, maar de provincies de ruimtelijke reservering van de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) moeten bepalen.
Bovendien twijfelt GS aan het grond-voor-grondprincipe. Dat betekent geen geld maar grond inzetten om de EHS te realiseren. Provinciale Staten moeten nog hun goedkeuring aan het akkoord geven.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6090M trekker (MAA) #782149
Gebruikt, € 58.950
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag23° / 11°0 %
-
Woensdag28° / 11°0 %
-
Donderdag33° / 15°0 %











