Heerhugowaard bespreekt toekomst Alton
Tijdens een speciaal belegde hoorzitting besprak gemeente Heerhugowaard gisteravond de toekomst van het noodlijdende glastuinbouwgebied Alton. Morrel niet aan de glasbestemming, stelde de Altonstichting.
Heerhugowaard worstelt met de moeilijke situatie van een aantal tuinbouwbedrijven in Alton. Steeds meer tuinders kloppen bij de gemeente aan om via functiewijziging hun bedrijf te redden.
'Tuinders willen naar een dubbelfunctie, zodat ook andere activiteiten als een caravanstalling mogelijk zijn. Wij zijn daar tegen. Het wordt dan een rommeltje', stelt Co Snoek van de Altonstichting.
Vuilverbranding
Als je het gebied nu inkrimpt, dreigt het risico dat je later niet meer meetelt, volgens Snoek. 'We willen de gezonde bedrijven niet in de weg staan. Bovendien werken we nog aan een plan met hergebruik van warmte van de vuilverbranding in Alkmaar.'
LTO Noord Vastgoed legde op de bijeenkomst uit hoe de Ruimte voor Ruimteregeling een helpende hand kan bieden aan tuinders die willen stoppen.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Oost/West
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 1550 INCL 72" RD MAAIDEK (DAT) #781080
Gebruikt, € 32.999
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, € 6.450
-

Kuhn VariMaster L OL 4 ET
2024, P.O.A.
-

Ariens Edge 34 (BIE) #690381
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag25° / 17°20 %
-
Donderdag19° / 17°75 %
-
Vrijdag19° / 11°0 %











