Melkveehouder vecht heffing met succes aan
Een melkveehouder die over de heffingsperiode 2009/2010 een superheffing van bijna € 260.000 kreeg van Productschap Zuivel, maakte hier met succes bezwaar tegen bij het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb).
De melkveehouder leverde melk aan Vrebamel. Het bedrag had door Vrebamel geïnd moeten worden om het vervolgens af te dragen aan het productschap. Dat deed Vrebamel niet.
Productschap Zuivel was van mening dat de superheffing rechtstreeks kon worden verhaald op het melkveebedrijf als de koper van de melk verzuimde om de heffing te innen.
Betalingsonwil
Het www.rechtspraak.nl/Organisatie/CBb/Pages/default.aspx CBb stelt dat dit niet zo maar kan, omdat in dat geval bij betalingsonwil van een koper de melkveehouder gedwongen zou kunnen worden 2 keer dezelfde heffing te betalen.
Bovendien staat niet vast dat er bij de melkveehouder geen bedrag voor superheffing op het uitbetaalde melkgeld is ingehouden. Dat toonde het productschap onvoldoende aan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











