Baak verhuist vanwege N18
Familie Baak in Eibergen verplaatst haar melkveebedrijf van Eibergen naar het nabijgelegen Haarlo. Het tracé van de N18 doorsnijdt de huiskavel, waardoor bijna de helft van de kavel verdwijnt.
De huiskavel van Baak telt 26 hectare, waarvan 11 pacht. Een aantal hectares verdwijnt voor de realisatie van de weg. Door aanleg van een brug over de Berkel, een viaduct over de doorgaande weg van Eibergen naar Borculo en door aanleg van een zanddepot verdwijnt meer grond van de huiskavel.
De familie kreeg de agrarische waarde van de grond. Plus 10% voor vergoeding van de overdrachtsbelasting en voor onkosten, met daarnaast de waarde voor de getaxeerde gebouwen. Doordat deze vrij nieuw waren en bovendien goed onderhouden, werden ze goed getaxeerd.
Erfpacht
Ook doordat een deel van de nieuwe locatie erfpacht is, bleek verhuizing en nieuwbouw mogelijk. Eveneens door verkoop van een deel van de eigen grond voor de N18 kan Baak opnieuw beginnen.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Oost/West
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 (SMI) #708872
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 220 trekker (ZIJ) #693695
Gebruikt, € 169.500
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %
-
Vrijdag20° / 11°20 %











