NVAF: schijnveiligheid productschappen
Het verleden bewijst dat product- en bedrijfschappen geen enkele waarborg bieden voor voedselveiligheid, dierenwelzijn en plantgezondheid. 'Erop vertrouwen dat dit bij de schappen straks wel in veilige handen is, creëert schijnveiligheid', stelt de NVAF.
Dat concludeert stichting Nieuwe Vrije Agrarische Federatie (NVAF) na de aangekondigde taakaanpassing van de product - en bedrijfschappen. Het rapport van de commissie staat volgens de NVAF vol met teksten die erop neerkomen dat er eigenlijk geen schappen nodig zijn.
'Wellicht vonden ze het advies van afschaffen te pijnlijk en concludeerden ze daarom dat ze nog slechts enkele zaken zouden kunnen regelen', vermoedt de federatie. Dat zijn de bevordering van plant- en diergezondheid en dierenwelzijn en voedselveiligheid en gezondheid.
Bestuursclub
De NVAF is van mening dat de overheid juist deze belangrijke taken moet uitvoeren. Sommige worden al uitgevoerd door onder meer de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit. 'Dit zijn geen taken voor een bestuursclub als de product- en bedrijfschappen', vindt de federatie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R 270 (ALM) #696899
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6090M trekker (MAA) #782149
Gebruikt, € 58.950
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag24° / 16°10 %
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 11°0 %











