Waterschap kondigt beregeningsstop af voor delen van Overijssel
Voor oppervlaktewater uit de wateraanvoergebieden van de Overijsselse Vecht en de Twentekanalen kondigt het Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) vanaf vandaag een beregeningsstop af.
Concreet houdt het in dat het waterschap burgers en ondernemers dringend oproept niet meer te beregenen. Aanleiding voor de beregeningsstop is de aanhoudende droogte. WDODelta neemt deze maatregel omdat er een watertekort dreigt in de wateraanvoergebieden van de Overijsselse Vecht en de Twentekanalen.
Voor de rest van het gebied vraagt het waterschap beregenen te melden via de website om de watervraag goed in beeld te kunnen houden. Vanwege de droogte blijft de waterstand op de IJssel dalen. Daardoor dreigt er niet meer voldoende water beschikbaar te zijn om volledig aan de watervraag te voldoen, stelt WDODelta.
Dagelijks bestuurslid Nicole Koks van het waterschap erkent dat de oproep om niet meer te beregenen veel impact heeft voor met name agrariërs in de betreffende gebieden. ‘Helaas zijn er grenzen aan wat wij als waterschap kunnen doen om aan de watervraag te voldoen. Met de beregeningsstop nu, proberen we naast permanente schade te voorkomen dat een algeheel onttrekkingsverbod nodig is.’
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Joskin weidebloter 2.75 mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Verloopadapter van Euro naar Schaffer
Gebruikt, P.O.A.
-

4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X949 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (SOM) #781644
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %















