Sector helpt retail biologische groenten en fruit beter verkopen

Tijdens de Biobeurs 2026 deze week op 15 en 16 april wordt een nieuwe online leermodule gelanceerd. Die moet supermarktmedewerkers helpen om biologische groenten en fruit beter te verkopen.

Op de Biobeurs krijgen medewerkers van supermarkten instructies om biologische groenten en fruit beter te kunnen verkopen.
© Twan Wiermans

De module is ontwikkeld door BioAcademy in samenwerking met Rijk Zwaan, FMCG Opleidingen en Duitsland Desk Agri Food & Flowers. Volgens de initiatiefnemers groeit de vraag naar biologische producten vanwege de toenemende aandacht voor gezondheid, maar de hogere prijs blijft voor veel consumenten een drempel.

De biologische sector denkt dat supermarkten hierin het verschil kunnen maken, in elk geval als hun medewerkers voldoende kennis en verkoopvaardigheden hebben. De e-learning-module 'Beter verkopen van Bio AGF in de supermarkt' speelt hierop in met praktische tips, productkennis en handvatten om klanten te overtuigen.


Live praktijkvoorbeelden

De leermodule is interactief opgebouwd met video's, quizvragen en korte teksten en is te volgen via computer, tablet of smartphone. Tijdens de komende Biobeurs in Apeldoorn kunnen bezoekers de module ervaren via speciale Retail Experience Tours, waarin ook praktijkvoorbeelden worden gedeeld.

De training zou een belangrijke impuls kunnen geven aan de verkoop van biologische producten in supermarkten, stelt BioAcademy. Goed geïnformeerde medewerkers spelen volgens het kennisplatform voor de biologische sector een sleutelrol in het enthousiasmeren van klanten en het doorbreken van prijspercepties. Bezoekers van de Biobeurs kunnen zich via de website van BioAcademy aanmelden voor de Retail Experience Tour.

Lees ook

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    18° / 4°
    5 %
  • Donderdag
    17° / 9°
    30 %
  • Vrijdag
    18° / 8°
    5 %
Meer weer