Duitse boeren leggen snelwegen plat met protest tegen Mercosur

Duitse boeren hebben een landelijke actie tegen de handelsdeal Mercosur aangekondigd. Ze zijn van plan donderdag de op- en afritten naar snelwegen te blokkeren.

Duitse boeren gaan donderdag protesteren tegen de Mercosur-deal.
© René Bouwmeester

Het protest is aangekondigd door de boerenbeweging Land Schafft Verbindung (LSV). Het motto is 'boeren vechten voor hun toekomst'. De organisatie houdt de optie open om de actie te verlengen tot 11 januari.

In een verklaring schrijft de LSV dat de Duitse regering haar verantwoordelijkheid moet nemen en de Mercosur-deal in zijn huidige vorm niet mag goedkeuren. Dat bedrijven en burgers door de actie worden getroffen, noemt de organisatie 'niet gemakkelijk'. 'Maar we voelen ons gedwongen, omdat het voortbestaan van de Europese en met name de Duitse landbouw op het spel staat en politieke beslissingen dreigen deze structurele ineenstorting verder te versnellen.'


Dumpprijzen dekken kosten niet

De boerenbeweging wijst op de lage prijzen die boeren momenteel ontvangen. 'Voedsel wordt tegen dumpprijzen verkocht, terwijl de producentenprijzen vaak de kosten niet meer dekken. Tegelijkertijd stijgen de productiekosten voor energie, kunstmest, machines, lonen en milieu- en klimaatbeschermingsvoorschriften in rap tempo. In deze toch al existentiële situatie vormen de Mercosur-overeenkomst en andere lasten extra risico's die veel boeren niet langer kunnen dragen', legt LSV uit.

Onlangs gingen boeren uit verschillende EU-lidstaten in Brussel de straat op om te protesteren tegen Mercosur en de aangekondigde bezuinigingen op het budget voor het Europese landbouwbeleid. De ondertekening van het Mercosur-verdrag met Argentinië, Brazilië, Paraguay, Uruguay en Bolivia werd in december nog uitgesteld. Ook vanuit Frankrijk, Polen en Italië klinkt forse kritiek op het handelsverdrag.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Weer

Meer weer